Říjen 2008

Within Temptation :-)

27. října 2008 v 6:02
Tekže mám tu kapelku (podobnou NIGHWISH:-*) Takže je to within temptation...

Tak BYE BYE Limetka :-)

WITHIN TEMPTATION byla založena roku 1996 jejich současným kytaristou Robbertem Westerholtem a jeho přítelkyní Sharon den Adel, která obsadila post vokalistky. Prvopočátky kapely však leží o trochu dále, kdy ještě před WT existovala kapela THE CIRCLE, ta po odchodu Sharon a Roberta vydala dokonce i jedno album ale již pod názvem VOYAGE. V této kapele působily i dnešní bubeník a druhý kytarista dnešní sestavy.
Po dvou měsících už měla kapela na stole několik nabídek od hudebních vydavatelství, nakonec se rozhodli pro místní holandský,dnes již bohužel zaniklý label DSFA REC. Pod jeho hlavičkou vychází už roku 1997 debutové album skupiny, příznačně pojmenované ENTER. Jednalo se vlastně o souhrnné vydání prvních demonahrávek kapely. Obsahovalo jen pár tracků, ale už singlem Enter dokázalo zaujmout.
Album je zvukem i pojetím více syrové než novější alba, způsobeno je to hlavně tím že kytary jsou tvrdší a výraznější a je na ní měně dominantní zvuk kláves. K Sharonině hlasu také přidal svůj vokál i Robert. Zpěv byl více v pozadí a teprve na novějších cd zpívá Sharon konečně naplno. Druhým faktorem je také to že si vokální party střihl spolu ze Sharon i holandský metalový zpěvák George Oosthoek (ORPHANGAGE, PLURISY) jehož death metalový hlas dává nahrávkám ůžasný odpich, výrazné to je hlavně ve skladbách Deep Within nebo Enter, mimochodem Sharon si naoplátku zahostovala u ORPHANGAGE.
Krátce po vydání alba ENTER vystupují Within Temptation na obřím festivalu DYNAMO OPEN AIR což bylo jejich všeho všudy teprve páté vystoupení. Pak následovala menší série koncertů, mimojiné i v Německu a Rakousku. Rok poté (1998) vystupují znovu na festivalu DYNAMO, tentokrát ale už na hlavním podiu. V německu se dostávají do podvědomí diváků jako začínající Symphonic-metalová kapela. Pak vydali další studiovou nahrávku, minialbum THE DANCE - zajímavé je také že si zde v jedné z písní zpívá i kytarista a přítel Sharon Robert, jeho hluboký, skoro až deathový hlas, naposledy si však s Sharon zaspíval na Mother Earth. Pak si kapela, znavená častým koncertováním vybírá menší pauzu, Sharon a Robert dostudovávají vysoké školy, aby v roce 2000 vydaly průlomové album skupiny MOTHER EARTH a skupina začíná znovu koncertovat, a to ať už v klubech, kde absovovovaly něco okolo 40 koncertů, a nebo na velkých festivalech. Vyvrcholením všeho bylo vystoupení na festivalu PinkPop kde vystupovaly před 100 000 diváky. Velký celosvětový úspěch nastává se singlem ICE QUEEN, ke kterému byl natočený skvělý videoklip. WT si taky všude vozí své kulisy se symboly země, což si diváci hodně pamatují. Přirozený zvuk všech nahrávek dává vyniknout plásce k přírodě a skupina je u publika velice oblíbená. Už v této době jsou hosty mnoha německých televizních show.
Velké změny se začaly dít v roce 2003 kdy kapela přechází k majorc labelu GUN/BMG. Firma vydává reedici 3 roky starého alba MOTHER EARTH , na němž jsou jako bonusy starší tracky z předchozích dvou alb, ovšem mírně upravené a znovu nahrané a WT se začínají stávat silně tlačenou a propagovanou kapelou, nastává kolotoč rozhovorů pro významné, nejen metalové, časopisy a koncertních vystoupení. Dostavuje se velký celosvětový ůspěch a na konci roku 2004 vydává kapela novinku THE SILENT FORCE. Zajímavostí je, že byla nahrána spolu s osmdesátičlenným moskevským orchestrem, ten se silně podílel i na tvorbě aranží k albu, protože jim kapela dala volnou ruku. Na albu je cílový zvuk velmi dobrý a album je považováno zatím za to nejlepší od této skupiny. Ovšem spousta fanoušků jim však vyčítá změnu stylu, která je na tomto cd dobře rozpoznatelná. Na to, že dřívější cd( Enter a Dance) připomínají svou kompozicí Tristaniu či podobné skupiny Na silent force začala vynikat jejich odlišnost a Sharonin skvělý hlas. K tomuto albu byly zatím natočeny tři klipy ( Stand my ground, Memory, Angels ) a vyšlo ste-
jnojmené dvd se záznamy nových koncertů.

Jo,jo :-(

27. října 2008 v 5:52 ▬ Môj svet
Vidím,že mi tu fakt nikdo nechodí...NIKDO !! Ach jo :( ale jinak je to vph,sice newim proč tu nechodíte jestly je tu tak hnusný,ale fakt vph...Dyť to je můj blog a deníček,takže ...A NAVÍC MOJE KOLTOČE :-D :-D

Tak se mějte ,ale aspoň někdo choďte tu...páčko Limetka :-*

Shaker-Lavice :P

27. října 2008 v 5:47 | Limetka
Takže jak jsem psala na začátku tento měsíc bude kolotočový ... takže poslední kolotče se v tomto měsíci + půlka listopadu zastaují a já se jim budu věnovat na plné čáře ! Takže dneska jsem si vybrala koltoč SHAKER --- LAVICE Takže shaker ...,ten k nám do vesnice jezdil,ale tento rok místo něj byla TAGADA :-) a té nebo Hawku se budu věnovat příště ...Takže BYE BYE!

Lavice ↓Pohoda?Ne ještě ne...
Mají různe styly různé obrázky jsou prostě genialní!


Kamikaze :O?

26. října 2008 v 6:58 | Limetka
Ahoj mám tu zase skvělý kolotoč!!! Je to kamikaze v překladu sebevražda...je to adrenalilnový kolotoč plný napětí a strachu...takže ? KAMIKAZE!

Kolotoč

Supr obrázek :-))

26. října 2008 v 6:47 ▬ Môj svet
Ahojky našla jsem supr obrázek tak se na něj jukněte.. tak zatím a užívejte podzimky ....čáááááu Limetka :-))

emo girls fotkyJaj :-)

23. října 2008 v 12:35 ▬ Môj svet
Ahojky,

jakpak se máte?Já vph (docela) dnes jsme měli tělák a jelikož pršelo (aspoň někdy) tak jsme čučeli ve třídě a kecaly o lyžáku ....... a prostě už se mega těším .... prostě lyžování lowe ... prostě jóóóóóóóóóóóó !!! !! !! !!!!!!!
Jedeme na Kasárny,sice až příští rok v únoru .... ,ale to neva hlavně ,že jedem :-))

Takhle to tam asi takové :-*


Break ? :(

15. října 2008 v 7:27 ▬ Môj svet
Takže pocit po pouti?Blbé dost!!! Break upe sklaamal....děsnmá prostě děsná nuda!!§Dyby to aspoň jelo rychlej ,ale takhle?? Děsný porstě Tagada vede .... opravdu ... Break zklamal .... chjo i celá pouť v Dolní i Horní jediný co tam bylo supr byl V.řetízkáč,Staročeská vlnová horská dráha (která jela i nazpátek a mi jeli pozdau ale v nedělu už tak nejezdila...takže výhodkaa!!!),a potom Boooster....jinak nuda!!! Jako vždy a děsnáááááááááááá


Proto moooc děkuju,že aspoň ve Slopném taká nuda neníí a nebude !!! Skvěle,tak to mám za sebou :-* Škola docela vph :-)

Doufám,že zase brzo písnu ... tak se mějte celkem pohodově ... :)

By Vaše L.Imetka $$$ :-*

Break Dance xP

8. října 2008 v 12:24 | Limetka
Můj lowe Break Dance :-*

Sexi styl :-*Rock my life :-*Pouť :-* Nálada stoupá ou jééé

8. října 2008 v 12:14 ▬ Môj svet
Čusky , lidi už sem tu dlouho (zase) nepsala,ale to je vph...teď píšu :-D

U nás (ne!ne!ne!) prostě v Dolní Lhotě bude pouť (skvělééé MTMR) a je tam prostě skvělej super kolotoč upe ho lowuju (ještě jsem na něm nebyla) ale z nám ho je skvělej a já si vždycky přála na něj jít a sen se mi ..........................................SPLNIL!!! JE TAM!!!!


JE TAM Break dance!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Skvělé prostě skvěléééé !!!

Pudu tam asi 100 x :-D (to byla vážně jen sranda :-*)

Potom sem lupnu fotky...takže mějte se rádi Limetka (pouovka)


Break and Taga my life....

By Limeta :-*

Break :-* and Taga :-* my life!!!